آموزش تشخیص سکته قلبی با هوش مصنوعی از سیگنال قلبی ECG

آموزش تشخیص سکته قلبی با هوش مصنوعی از سیگنال قلبی ECG و سکته قلبی چگونه تشخیص داده می‌شود؟
قدم اول پزشک برای تشخیص بیماری‌های قلبی از شما تست نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام (EKG: Electrocardiogram یا ECG) می‌گیرد.

با گرفتن نوار قلب بیمار، پزشک می‌تواند ضربان‌های قلب و سیگنال‌های الکتریکی آن را روی مانیتور یا کاغذ ضبط کرده و با بررسی آن‌ها وضعیت قلب را بررسی کند. تحت شرایط زیر پزشک از شما این تست را می‌گیرد:

۱. آریتمی: اگر ضربان قلب بیمار نامنظم باشد (یعنی خیلی کند یا خیلی سریع باشد) این تست برای او انجام می‌شود.

۲. آنژین قلبی

۳. حملهٔ قلبی

۴. داشتن سرگیجه یا سبکی سر

۵. تنگی نفس

۶. تپش قلب

۷. ضعف و خستگی

۸. کاردیومیوپاتی (ضخیم یا بزرگ شدن دیواره‌های قلب)‌نوار قلب بیمار سکته قلبی یکی از تست‌های مهم در تشخیص و تایید بروز حمله است که در لحظات اولیهٔ ورود به بیمارستان باید انجام شود.

براساس خطوط ترسیم شده پزشک می‌تواند نوع سکتهٔ قلبی بیمار را تشخیص دهد.

همچنین افرادی که قبلاً دچار بیماری‌های قلبی شده‌اند و یا داروهای قلب مصرف می‌کنند باید به صورت دوره‌ای این تست را انجام دهند

صعود منتشر ST به همراه افت قطعه PR، معرف پریکاردیت است.

انحراف محور به سمت راست، بلوک باندل شاخه‌ای راست، موج T معکوس در تا و الگوی S در لید I به همراه Q و T وارونه در لید III ( S1Q3T3) ، پیشنهاد کننده آمبولی ریه هستند.

هوشمند

تشخیص آریتمی با هوش مصنوعی

در دسترس بودن ECG قبلی، باعث بهبود دقت تشخیصی و کاهش پذیرش بیماران با تراسه پایه غیرطبیعی می‌شود. ECG سریال، توانایی بالینی برای تشخیص سکته  قلبی را افزایش می‌دهد.

Ai test your heart here

رادیوگرافی قفسه سینهCXR در سکته  قلبی:
در همه بیماران با درد قفسه سینه و سکته  قلبی  ، عکس سینه گرفته می‌شود.

در بیماران با سندرم حاد کرونری اغلب غیر تشخیصی است ولی می‌تواند ادم ریه به علت اختلال عملکرد دیاستولی و یا سیستولی ناشی از ایسکمی را نشان دهد.

برای تشخیص افتراقی‌های دیگر مثل دایسکشن آئورت که باعث پهن شدن مدیاستن یا ناب آئورتی می‌شود، مفید است.

در آمبولی ریه، عکس قفسه سینه اغلب نرمال است ولی می‌توان آتلکتازی، بالا رفتن همی دیافراگم، افیوژن پلورال یا در مواردی نادرتر Hampton’s Hump یا Westermark’s Sign را نشان دهد.

در حال بارگذاری