kiik

هوش مصنوعی در مراقبت های پزشکی
از بیماری‌های مزمن، مانند سرطان، تا رادیولوژی، هوش مصنوعی برای به کارگیری اختراعات کارآمد و دقیقی که به مراقبت از بیماران مبتلا به این بیماری‌ها و یافتن درمانی برای آنها کمک می‌کند، استفاده می‌شود. هوش مصنوعی نسبت به روش‌های سنتی تحلیل و تصمیم‌گیری بالینی مزایای زیادی دارد. الگوریتم‌های هوش مصنوعی سیستم‌ها را دقیق‌تر می‌کنند زیرا فرصتی برای درک داده‌های آموزشی پیدا می‌کنند، که به انسان کمک می‌کند بینش بی‌سابقه‌ای در مورد تنوع درمان، فرآیندهای مراقبت، تشخیص‌ها و نتایج بیمار به دست آورد.
طبق گزارش‌های Acumen Research، انتظار می‌رود بازار جهانی هوش مصنوعی در صنعت مراقبت‌های بهداشتی تا سال 2026 به 8 میلیارد دلار افزایش یابد.
اکنون، اجازه دهید به چند نمونه از هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی نگاه کنیم.

anti
 1. تشخیص دقیق سرطان


 2. PathAI یکی از بهترین ابزارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی را ارائه می‌دهد که به آسیب‌شناسان اجازه می‌دهد تا تشخیص‌های دقیق داشته باشند. PathAI خطاها را در طول فرآیند تشخیص سرطان کاهش می دهد و طیف وسیعی از تکنیک های جدید را برای درمان پزشکی فردی ارائه می دهد. با افزایش دقت در تشخیص بیماران سرطانی، می‌توان بیشتر آنها را در مرحله‌ای که کشنده نیست، تحت مراقبت یا درمان قرار
 3. داد و جان افراد زیادی را نجات داد.
 4.  
 5. تشخیص زودهنگام بیماری های کشنده خون


 6. ثابت می‌کند که هوش مصنوعی در تشخیص بیماری‌های احتمالاً کشنده خون در مراحل اولیه، کمک بزرگی است. با کمک میکروسکوپ‌های تقویت‌شده هوش مصنوعی، پزشکان اکنون می‌توانند مواد و باکتری‌های مضر موجود در نمونه‌های خون مانند استافیلوکوک، E. coli و غیره را با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با سرعت اسکن دستی اسکن کنند.
 7. دانشمندان از بیش از 25000 تصویر نمونه خون استفاده کردند تا دستگاه ها بتوانند نحوه یافتن باکتری های مضر را بیاموزند. هوش مصنوعی به ماشین‌ها اجازه داد تا شناسایی این باکتری‌ها در خون و پیش‌بینی حضور آن‌ها در نمونه‌های جدید را با دقت ۹۵ درصد بیاموزند و میزان مرگ و میر را تا حد زیادی کاهش دهند.
 1. چت ربات های خدمات مشتری


 2. چت‌بات‌ها با استفاده از فناوری‌هایی مانند NLP توسعه می‌یابند که به بیماران اجازه می‌دهد سوالات خود را در مورد قرار ملاقات، پرداخت صورت‌حساب و موارد دیگر مطرح کنند. چت بات ها همچنین با توجه به بیماری و علائم با بیماران ارتباط برقرار می کنند که به نوبه خود به کاهش بار روی متخصصان پزشکی کمک می کند.

علاوه بر این، ربات‌های گفتگو به ارائه راه‌حل‌های مورد نیاز به بیماران کمک می‌کنند و به کارشناسان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهند تا روی سایر وظایف مهم در دست تمرکز کنند.

این راه حل مراقبت های بهداشتی نه تنها بیماران را درگیر می کند، بلکه درمان پیشرفته ای را نیز به آنها ارائه می دهد و نتایج بهتری ارائه می دهد.

doctor
Medical technology concept. Remote medicine. Electronic medical record.
 1. دستیاران سلامت مجازی


 2. دستیاران سلامت مجازی مسئولیت تعدادی از موارد از جمله پاسخگویی به سوالات معمول بیماران از طریق تماس و ایمیل، مدیریت اطلاعات پزشکی بیماران و پوشش داده‌های حساس، تعیین وقت ملاقات با پزشکان، ارسال پیگیری‌ها و یادآوری‌های قرار ملاقات بالینی را بر عهده دارند. بیماران و غیره

این با ادغام سیستم‌ها با محاسبات شناختی، واقعیت افزوده، و حرکات بدن و گفتار ایجاد می‌شود.

این یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های هوش مصنوعی در مراقبت‌های بهداشتی است که تجربه‌ای شخصی‌سازی شده را به بیماران از نظر مدیریت سلامت و خلاص شدن از شر سؤالات آنها ارائه می‌دهد.

این امر تعداد مراجعات به بیمارستان ها را کاهش می دهد و به نفع بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی است.

 1.  
 2. درمان بیماری های نادر


 3. یک پلت فرم بیوتکنولوژی در مرحله بالینی مبتنی بر هوش مصنوعی است که بر روی نقشه‌برداری از بیماری‌ها کار می‌کند تا سرعت یافتن و ایجاد داروها
 4. و واکسن‌های پیشرفته را افزایش دهد و رویکرد مراقبت‌های بهداشتی را تغییر دهد.
 5. از تحقیق و توسعه  همراه با زیست شناسی پرسشی استفاده می کند که به متخصصان پزشکی اجازه می دهد تا محصولات قوی برای بیمارانی که با بیماری های نادر مبارزه می کنند ایجاد کنند.

BERG همچنین کشف خود را برای درمان بیماری پارکینسون ارائه کرده است. این بیماری اختلالی در مغز است که منجر به سفتی، لرزش و مشکل در انجام کارهای ساده مانند تعادل، هماهنگی و راه رفتن می شود. علائم بیماری پارکینسون به آرامی شروع می شود و با گذشت زمان بدتر می شود و آن را به یکی از بدترین بیماری ها تبدیل می کند. BERG از هوش مصنوعی برای ایجاد ارتباط بین مواد شیمیایی بدن انسان که قبلاً شناخته شده نبودند استفاده می کند.

این ثابت می کند که استفاده از هوش مصنوعی به صنعت مراقبت های بهداشتی بسیار کمک می کند و در آینده نیز این کار را ادامه خواهد داد.

این سوالات مصاحبه هوش مصنوعی به شما کمک می کند تا شغل رویایی خود را در هوش مصنوعی پیدا کنید.

 1. درمان هدفمند


 2. با کمک فن آوری هایی مانند یادگیری عمیق و هوش مصنوعی، قادر به ارائه درمان صحیح به بیماران مورد نیاز در زمان مناسب شد و در نتیجه به انتخاب بهتر بیماران و ارائه بینش منجر شد.
 3. این شرکت در حال کار بر روی دریافت مجوز داروهای خود و ایجاد داروهای قابل حمل برای بیماری های نادر است.
 4. اتوماسیون وظایف زائد مراقبت های بهداشتی


 5. نقش مهم دیگر هوش مصنوعی و ابزارهای آن در مراقبت های بهداشتی این است که وظایف زائد و وقت گیر را خودکار می کند. این باعث می شود مدیران وقت خالی داشته باشند و به کارهای مهم و ضروری دیگر ادامه دهند. Olive یک پلت فرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که چندین فرآیند مانند بررسی واجد شرایط بودن ادعاهای پزشکی قضاوت نشده، انتقال داده های پزشکی لازم به متخصصان پزشکی مربوطه و غیره را خودکار می کند. Olive به راحتی با ابزارها و نرم افزارهای موجود یک بیمارستان ادغام می شود و نیاز به زمان های گران قیمت و یکپارچه سازی را از بین می برد.

مدیریت سوابق پزشکی


مراقبت های بهداشتی یکی از مرزهای کلان داده بعدی است که باید مهار شود. مانند یک سوزن در انبار کاه، داده های مهم و ارزشمند ممکن است در انبوهی از داده ها گم شوند و منجر به از دست دادن میلیاردها دلار در سال برای صنعت شود.

علاوه بر این، بدون اینکه بتوانیم نقاط داده قابل توجهی را به هم متصل کنیم، توسعه تشخیص مناسب و داروها و داروهای جدید کند می شود.

علم داده در مراقبت های بهداشتی باعث شده است که چندین سازمان مراقبت های بهداشتی برای جلوگیری از خونریزی داده ها به هوش مصنوعی روی آورند. هوش مصنوعی به آن‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را تجزیه کرده و داده‌های مورد نیاز را که پردازش آن‌ها سال‌ها طول می‌کشید، متصل کنند.

کاهش خطاهای دوز
حتی یک دوز اضافی از یک دارو یا یک دارو می تواند عواقب بدی بر بدن بیمار داشته باشد،

به همین دلیل مهم است که بیمار مقدار مناسبی از دارو را طبق تجویز مصرف کند. در غیر این صورت، ممکن است عواقب جدی داشته باشد. با کمک هوش مصنوعی، صنعت قادر خواهد بود حاشیه خطاهای احتمالی در دارو را کاهش دهد.

جراحی به کمک ربات


جراحی به کمک ربات اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. چندین بیمارستان در حال اجرای رباتیک هستند که به آنها در تکمیل وظایفی که نیاز به دقت، کنترل و انعطاف پذیری دارند کمک می کند. در کارهایی از جمله جراحی قلب باز و فراتر از توانایی های انسانی استفاده می شود.

ربات‌هایی که با بازوهای مکانیکی، دوربین‌ها و ابزارهای جراحی مورد نیاز ادغام شده‌اند،

دانش، مهارت و تجربه پزشکان را افزایش می‌دهند و شکل جدیدی از جراحی را ایجاد می‌کنند. این به جراحان اجازه می دهد تا در کنسول کامپیوتر بنشینند و بازوهای مکانیکی ربات را کنترل کنند، در حالی که ربات یک نمای بزرگنمایی شده و سه بعدی از محل جراحی ارائه می دهد که دیدن آن با چشمان خود غیرممکن است.

جراحی هایی که با کمک ربات های هوش مصنوعی انجام می شوند عوارض کمتری دارند، درد نسبتاً کمتری برای بیماران و سرعت بهبودی سریع تر دارند.

 1. تشخیص خودکار تصویر


 2. برنامه های کاربردی هوش مصنوعی رمزگشایی تصاویر را برای انجام تجزیه و تحلیل آسان می کند. این سیستم‌های هوش مصنوعی با استفاده از فناوری‌ها و برنامه‌های یادگیری عمیق، خود را به الگوریتم‌هایی مجهز می‌کنند که خواندن سریع‌تری از تصاویر پیچیده، از جمله تصاویر سی‌تی اسکن و  را ارائه می‌دهند
 3. سیستم تشخیص تصویر خودکار عملکرد بهبود یافته را به پزشکان ارائه می دهد و تشخیص بهتر بیماری ها را ارائه می دهد. علاوه بر این، هنگام مبارزه با کمبود رادیولوژیست و سایر متخصصان پزشکی در بیمارستان ها، ابزاری حیاتی است. هوش مصنوعی در سال های گذشته پیشرفت چشمگیری در
 4. تصویربرداری پزشکی داشته است
 5.  
 6. کشف تقلب


 7. در حالی که چندین بیمار در جستجوی خدمات پزشکی موثر هستند که در هزینه ها صرفه جویی می کند، همچنین افزایش تصاعدی در میزان موارد کلاهبرداری وجود دارد. این امر باعث شده است که اکثر سازمان های پزشکی و بیماران متحمل آسیب های زیادی شوند. با کمک راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، این تلاش‌ها برای کلاهبرداری به شدت کاهش یافته است زیرا این ابزارها امکان ناوبری دقیق در فرآیندها و کشف تقلب را می‌دهند.

 

 1. مشارکت در کارآزمایی بالینی


 2. در کارآزمایی‌های بالینی، حجم زیادی از داده‌ها باید جمع‌آوری و سازماندهی شوند تا تئوری مناسب برای یک بیماری خاص و درمان آن به دست آید. با کمک برنامه‌های هوش مصنوعی، بیمارستان‌ها می‌توانند رویکردی مبتنی بر نتیجه را برای آزمایش‌های بالینی مربوطه تسهیل کنند.

پلتفرم های هوش مصنوعی به محققان کمک کرده اند تا نامزدهای مناسبی را برای آزمایش داروهای رشدی برای بیماری ها و اختلالات مختلف بیابند.

در این موارد انتخاب نامزدهای مناسب ضروری است و به دلیل هوش مصنوعی، صنعت مراقبت های بهداشتی شاهد افزایش آماری در موفقیت آزمایشات بالینی با افزایش سرعت و سرمایه گذاری کمتر بوده است.

می‌توان
 1. توسعه داروهای جدید


 2. ارائه داروهای جدید برای آزمایشات بالینی زمان و هزینه زیادی را می طلبد. مزیت منحصر به فرد فناوری هوش مصنوعی به متخصصان مراقبت های
 3. بهداشتی اجازه می دهد تا داروهای از قبل موجود را اسکن کرده و از آنها برای طراحی مجدد دارو به گونه ای استفاده کنند که به آنها امکان می دهد با بیماری های خاص مبارزه کنند. این امر تولید داروهای جدید را ارزان تر می کند.
 4. بهبود دسترسی به مراقبت های بهداشتی
  هوش مصنوعی منجر به توسعه چندین نرم‌افزار پزشکی شده است که خدمات مراقبت‌های بهداشتی تعاملی و سفارشی‌سازی شده را مانند قرار ملاقات با پزشکان در هر زمان ارائه می‌دهد. بیماران در صورت نیاز دسترسی بهتر و بهبود یافته ای به بیمارستان ها دارند و چت ربات های هوش مصنوعی بیشتر به آنها کمک می کند. اگر مسائل جزئی باشد، خود به خود داروی مربوطه را به بیماران توصیه می کنند و در صورت نیاز به ویزیت پزشک، به بیماران نیز توصیه می شود.

تا کنون 15 کاربرد هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی را یاد گرفته اید. اکنون برخی از مزایا و معایب این فناوری در حوزه بهداشت و درمان را خواهید خواند.

مزایا و معایب هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی


باید در همه چیز تعادل وجود داشته باشد، از جمله در استفاده از هوش مصنوعی. در حالی که مزایای متعددی از این فناوری در حوزه مراقبت های بهداشتی وجود دارد، دارای معایبی نیز می باشد. جدای از مزایا، اکنون در جدول زیر با چالش های هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی آشنا خواهید شد.

جوانب مثبت منفی
تشخیص بهبود یافته عوارض در یادگیری هوش مصنوعی
به جوامع روستایی خدمت بهتری می کند تغییری که سازگاری با آن دشوار است
تصمیمات بالینی بهتر نیاز به کمک انسانی دارد
چندین فرآیند را ساده می کند نیاز به پیاده سازی پلت فرم صحیح هوش مصنوعی دارد

لخخلمث

No responses yet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/doctorar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/doctorar/public_html/wp-includes/functions.php on line 5309